Single Blog Title

This is a single blog caption

ESBFL – KNOCK-OUT CUP DRAW FOR 2018 / 2019

ESSEX AND SUFFOLK BORDER FOOTBALL LEAGUE

KNOCK-OUT CUP DRAW FOR SEASON 2018 / 2019.

PRELIMINARY ROUND

P1.       DEDHAM OLD BOYS FC                                     V.         WEST BERGHOLT FC

P2.       BELLE VUE SOCIAL FC                                       V.         FLITCH FC

P3.       BRADFIELD ROVERS FC                                     V.         CAVENDISH FC

P4.       LONG MELFORD FC RESERVES                          V.         HATFIELD PEVEREL FC

P5.       FC CLACTON RESERVES                                    V.         TAVERN FC

P6.       BRANTHAM ATHLETIC FC RESERVES                 V.         WHITE NOTLEY FC

P7.       GAS RECREATION FC                                        V.         HOLLAND FC RESERVES “A”

P8.       ALRESFORED COLNE RANGERS FC                     V.         GREAT BENTLEY FC

P9.       HARWICH & PARKESTON FC RESERVES             V.         SHRUB END UNITED FC

P10.      BURES UNITED FC                                            V.         KELVEDON SOCIAL FC

FIRST ROUND

F1.       TOLLESBURY FC                                                V.         WINNERS OF “P6”

F2.       WINNERS OF “P4”                                             V.         WINNERS OF “P5”

F3.       ROWHEDGE FC                                                 V.         WINNERS OF “P7”

F4.       TIPTREE ENGAINE FC                                        V.         EARLS COLNE FC

F5.       WINNERS OF “P1”                                             V.         STANWAY PEGASUS FC

F6.       WINNERS OF “P2”                                             V.         WINNERS OF “P3”

F7.       WINNERS OF “P8”                                             V.         TIPTREE HEATH FC

F8.       LITTLE OAKLEY FC RESERVES                           V.         WINNERS OF “P10”

F9.       CRESSING UNITED FC                                       V.         WINNERS OF “P9”

F10.      HEDINGHAMS UNITED FC                                  V.         GOSFIELD UNITED FC

F11.      ELMDEN ROVERS FC                                         V.         RAMSEY & MISTLEY FC

F12.      BARNSTON AFC                                                V.         OYSTER FC

F13.      TIPTREE JOBSERVE FC                                      V.         WORMINGFORD WANDERERS FC

F14.      COLNE ATHLETIC FC                                         V.         MERSEA ISLAND FC

F15.      HARWICH RANGERS FC                                     V.         AFC SUDBURY “A”

F16.      BOXTED LODGERS FC                                       V.         LAWFORD FC

SECOND ROUND

S1.       WINNERS OF “F16”                                           V.         WINNERS OF “F5”

S2.       WINNERS OF “F4”                                             V.         WINNERS OF “F13”

S3.       WINNERS OF “F10”                                           V.         WINNERS OF “F14”

S4.       WINNERS OF “F12”                                           V.         WINNERS OF “F9”

S5.       WINNERS OF “F11”                                           V.         WINNERS OF “F7”

S6.       WINNERS OF “F1”                                             V.         WINNERS OF “F2”

S7.       WINNERS OF “F3”                                             V.         WINNERS OF “F6”

S8.       WINNERS OF “F8”                                             V.         WINNERS OF “F15”

QUARTER FINALS

Q/F1.    WINNERS OF “S7”                                             V.         WINNERS OF “S5”

Q/F2.    WINNERS OF “S8”                                             V.         WINNERS OF “S3”

Q/F3.    WINNERS OF “S4”                                             V.         WINNERS OF “S1”

Q/F4.    WINNERS OF “S2”                                             V.         WINNERS OF “S6”

SEMI FINALS

S/F1.    WINNERS OF “Q/F1”                                         V.         WINNERS OF “Q/F4”

S/F2.    WINNERS OF “Q/F2”                                         V.         WINNERS OF “Q/F3”

FINAL (Venue to be decided)

WINNERS OF “S/F1”                                         V.         WINNERS OF “S/F2”

WINNERS:

 

Dates for all Cup Ties will be advised in due course.

DRAW, MADE BY M/s Alison Stanford-Willmore., Mick Willmore and Brian Reed ON THURSDAY 21st JUNE 2018

Leave a Reply