Single Blog Title

This is a single blog caption

ESBFL – Tommy Thompson Knock-Out Cup Draw – Season 2017 / 2018

ESSEX AND SUFFOLK BORDER FOOTBALL LEAGUE

TOMMY THOMPSON KNOCK-OUT CUP DRAW FOR SEASON 2017 / 2018.

PRELIMINARY ROUND

P1.         TOLLESBURY FC                                                            V.           BARNSTON AFC RESERVES

P2.         FLITCH UNITED FC                                                        V.           DEDHAM OLD BOYS FC RESERVES

P3.         WEELEY ATHLETIC FC RESERVES                                  V.           LAWFORD LADS FC RESERVES

P4.         COLNE ATHLETIC FC                                                     V.           BURES UNITED FC

P5.         OYSTER FC                                                                    V.           BRANTHAM ATHLETIC FC “A”

P6.         WORMINGFORD WANDERERS FC RESERVES               V.           RAMSEY MILL FC

P7.         MERSEA ISLAND FC                                                      V.           ROWHEDGE FC

P8.         TIPTREE HEATH FC                                                        V.           BOXTED LODGERS FC RESERVES

P9.         NEW FIELD FC                                                               V.           BRADFIELD ROVERS FC RESERVES

P10.       COLNE ENGAINE FC                                                      V.           HOLLAND FC “A”

P11.       GREAT BENTLEY FC RESERVES                                      V.           CONNAUGHT RED STAR FC

 

FIRST ROUND

F1.          HEDINGHAMS UNITED FC RESERVES                           V.           WINNERS OF “P10”

F2.          WINNERS OF “P1”                                                         V.           WINNERS OF “P7”

F3.          BELLE VUE SOCIAL FC                                                   V.           WINNERS OF “P2”

F4.          KELVEDON SOCIAL FC RESERVES                                  V.           WINNERS OF “P8”

F5.          WINNERS OF “P4”                                                         V.           WINNERS OF “P9”

F6.          WINNERS OF “P6”                                                         V.           WINNERS OF “P3”

F7.          WINNERS OF “P5”                                                         V.           WINNERS OF “P11”

F8.          TIPTREE JOBSERVE FC RESERVES                                 V.           HATFIELD PEVEREL FC RESERVES

 

QUARTER FINALS

Q/F1.     WINNERS OF “F8”                                                         V.           WINNERS OF “F2”

Q/F2.     WINNERS OF “F7”                                                         V.           WINNERS OF “F4”

Q/F3.     WINNERS OF “F1”                                                         V.           WINNERS OF “F5”

Q/F4.     WINNERS OF “F3”                                                         V.           WINNERS OF “F6”

 

SEMI FINALS

S/F1.      WINNERS OF “Q/F4”                                                     V.           WINNERS OF “Q/F2”

S/F2.      WINNERS OF “Q/F3”                                                     V.           WINNERS OF “Q/F1”

 

FINAL   (Venue to be decided)

WINNERS OF “S/F1”                                                     V.           WINNERS OF “S/F2”

 

WINNERS:

 

Dates for all Cup Ties will be advised in due course.

Leave a Reply