Single Blog Title

This is a single blog caption

REVISED – ESBFL – TOMMY THOMPSON CUP DRAW

ESSEX AND SUFFOLK BORDER FOOTBALL LEAGUE

TOMMY THOMPSON KNOCK-OUT CUP DRAW FOR SEASON 2018 / 2019.

FIRST ROUND

F1.       STANWAY PEGASUS FC                                     V.         TIPTREE ENGAINE FC RESERVES

F2.       CAVENDISH FC                                                 V.         BRADFIELD ROVERS FC

F3.       GREAT BENTLEY FC RESERVES                          V.         HEDINGHAMS UNITED FC RESERVES

F4.       FC CLACTON RESERVES                                    V.         BOXTED LODGERS FC RESERVES

F5.       DEDHAM OLD BOYS FC RESERVES                    V.         OYSTER FC

F6.       GOSFIELD UNITED FC                                       V.         BYE

F7.       RAMSEY & MISTLEY FC                                     V.         TAVERN FC

F8.       TOLLESBURY FC                                                V.         BYE

F9.       SHRUB END UNITED FC                                     V.         AFC SUDBURY “A”

F10.      BARNSTON AFC RESERVES                               V.         BYE

F11       ROWHEDGE FC                                                 V.         WORMINGFORD WANDERERS FC RESERVES

F12.      TIPTREE HEATH FC RESERVES                          V.         MERSEA ISLAND FC

F13.      LONG MELFORD FC RESERVES                          V.         ELMDEN ROVERS FC

F14.      HATFIELD PEVEREL FC RESERVES                     V.         HARWICH RANGERS FC

F15.      HARWICH & PARKESTON FC RESERVES             V.         BYE

F16.      LAWFORD LADS FC RESERVES                          V.         KELVEDON SOCIAL FC RESERVES

 

SECOND ROUND

 

S1.       TOLLESBURY FC (F8)                                        V.         WINNERS OF “F4”

S2.       WINNERS OF “F14”                                           V.         WINNERS OF “F13”

S3.       WINNERS OF “F12”                                           V.         WINNERS OF “F11”

S4.       WINNERS OF “F9”                                             V.         WINNERS OF “F16”

S5.       WINNERS OF “F2”                                             V.         WINNERS OF “F3”

S6.       GOSFIELD UNITED FC (F6)                                V.         BARNSTON AFC RESERVES (F10)

S7.       HARWICH & PARKESTON FC RESERVES (F15)    V.         WINNERS OF “F5”

S8.       WINNERS OF “F1”                                             V.         WINNERS OF “F7”

 

QUARTER FINALS

Q/F1.    WINNERS OF “S8”                                             V.         WINNERS OF “S6”

Q/F2.    WINNERS OF “S4”                                             V.         WINNERS OF “S1”

Q/F3.    WINNERS OF “S2”                                             V.         WINNERS OF “S3”

Q/F4.    WINNERS OF “S7”                                             V.         WINNERS OF “S5”

 

SEMI FINALS

S/F1.    WINNERS OF “Q/F1”                                         V.         WINNERS OF “Q/F3”

S/F2.    WINNERS OF “Q/F2”                                         V.         WINNERS OF “Q/F4”

 

FINAL            (Venue to be decided)

WINNERS OF “S/F1”                                         V.         WINNERS OF “S/F2”

 

WINNERS:

 

Dates for all Cup Ties will be advised in due course.

Leave a Reply